اخبار روز فناوری اطلاعات

جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا

اپلِ تقریباً ۱ تریلیون دلاری، زیرچشمی مراقب آمازون است

فناوری اطلاعات > اینترنت – اپل در حال تبدیل‌شدن به اولین کمپانی تریلیون دلاری آمریکا است اما ممکن است به‌زودی مجبور شود با رقیب سرسختی چون آمازون برای رتبه اول دست‌وپنجه نرم کند.

به گزارش خبرآنلاین، درآمد سالانه کمپانی‌ای که استیو جابز در سال ۱۹۷۶ در یک گاراژ آن را به وجود آورد به رقم ۲۲۹ میلیارد دلار رسیده است که این رقم از تولید ناخالص داخلی برخی کشورها مانند پرتغال و نیوزیلند هم بیشتر است.{لینک}

بازار سرمایه اپل روز پنجشنبه گذشته به ۹۳۴ میلیارد دلار رسید و با خرید بخشی از سهام توسط «وارن بافِت» ارزش آن بیشتر هم شد.

اما ارزش سرمایه آمازون به ۷۸۰ میلیارد دلار رسید و با ۱۴۸ میلیارد دلار کمتر از اپل بر اساس پیش‌بینی کارشناسان، رشد فروش بیشتری نسبت به اپل دارد. از سوی دیگر ارزش سهام اپل ۲۴ درصد رشد سالانه را تجربه کرد اما عدم استقبال از آیفون ۱۰۰۰ دلاری باعث شد تا رشد ۷۰ درصدی آمازون در طول ۱۲ ماه گذشته بیشتر به چشم بیاید. رشد متوسط ۳۱ درصدی درآمد آمازون، فراتر از انتظار بوده است.

آلفابت (پدر گوگل) با ۷۶۵ میلیارد دلار سومین کمپانی آمریکایی در وال‌استریت است و مایکروسافت نیز با ۷۴۹ میلیارد دلار در رتبه بعدی جای گرفته است.

۵۶۵۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *